Regulamin

Płatność

Dostawa

Polityka Prywatności

Materiały promocyjne oraz zdjęcia:

www.pryordistribution.eu 
 

ul. Mroza 8
10-900 Olsztyn
___
e-mail: sklep@ekoaloe.pl
telefon: +48 507 642 316  


Odwiedź Ekoaloepl na  


26 września 2022
Miniony weekend (24.09-25.09.2022) był wyjątkowo niespotykany dla całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Od ponad tygodnia mieszkańcy wszystkich wysp informowani byli o przygotowaniu się nadchodzącego SZTORMU.  Jak wyglądają Wyspy Kanaryjskie w strugach
30 maja 2022
Gdzie zamówić produkty Aloe Plus Lanzarote? Jak zamówić porodukty z Wysp Kanaryjskich? Gdzie dostępne są produkty Aloe Plus Lanzarote?
21 maja 2022
Aloes z Wysp Kanaryjskich na poparzenia. SOS na poparzoną skórę. Gel Puro Aloe Plus Lanzarote na poparzoną skórę.

Dowiedz się więcej ...

Co to jest Kalima i kiedy się pojawia?

Jaka jest pogoda podczas Kalimy na Wyspach Kanaryjskich?

 

Kalima na Wyspach Kanaryjskich

07 lutego 2022
Jaki aloes dla dzieci na skórę? Które produkty aloesowe są najlepsze dla dzieci?  Od jakiego wieku stosować produkty aloesowe dla dzieci?

Kalima (hiszp. Calima) to naturalne zjawisko atmosferyczne związane ze wschodnim wiatrem afrykańskim. 


Gorące masy powietrza, które wraz z piaskiem z Sahary docierają do Wysp Kanaryjskich, powodują gwałtowny wzrost temperatury powietrza - nawet o kilkanaście stopni Celsjusza! Błękitne niebo wygląda niczym niebiańskie sklepienie pokryte złotym piaskiem, a widoczność  spada nawet do 1000 m!

 

 

Nadejście Kalimy trudno przewidzieć. Na szczęście pojawia się na Wyspach Kanaryjskich sporadycznie, ale o bardzo różnym natężeniu.  Np. w 2020 roku z powodu Kalimy Wyspy Kanaryjskie zostały wręcz sparaliżowane.

Drobiny piasku wdzierały się w każdy zakamarek mieszkań. Były tak dokuczliwe, że został nawet wstrzymany ruch lotniczy oraz ogłoszono stan alarmowy.

 

Na zdjęciach przedstawiamy tegoroczną Kalimę (styczeń 2022 roku) na wyspie La Graciosa.

To Kalima niskiego stopnia o bardzo łagodnym przebiegu. Niebo o poranku było lekko zakryte unoszącym się piaskiem, natomiast w okolicy południa  słońce już całkowicie przebiło się przez wirujące drobinki, a niebo stało się błękitne i piękne jak zawsze!

 


W trakcie nawet łagodnej Kalimy widoczność jest ograniczona praktycznie na całej wyspie, na której występuje to zjawisko.Poniżej zdjęcie satelitarne, które idealnie obrazuje Kalimę. Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria oraz Teneryfa to wyspy, które Kalima dotyka najczęściej i najmocniej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - ze względu  na ich położenie geograficzne

 


Na Wyspach Kanaryjskich są miejsca, w których piasek z Sahary zagościł na stałe, tworząc naturalne, ogromne pustynne formacje. Jeśli czasem chcesz poczuć się jak na pustyni,  a jednak blisko cywilizacji, koniecznie odwiedź Wyspy Kanaryjskie! 😉

 

*Wszelkie zdjęcia oraz materiały promocyjne zostały wykonane na Wyspie Lanzarote przez www.pryordistribution.eu

Dziękujemy za możliwość skorzystania z materiałów promocyjnych !  

 

Gel Puro Aloe Plus Lanzarote dostępny online w sklepie ekoaloe.pl ! Szybka realizacja wysyłki !

aaaa

     Aloe Plus Canarias ( 9 )

CANARY ISLANDS