Aloe Canarias ( 9 )

aaaa

Gel Puro Aloe Plus Lanzarote dostępny online w sklepie ekoaloe.pl ! Szybka realizacja wysyłki !

Kalima (hiszp. Calima) to naturalne zjawisko atmosferyczne związane ze wschodnim wiatrem afrykańskim. 


Gorące masy powietrza, które wraz z piaskiem z Sahary docierają do Wysp Kanaryjskich, powodują gwałtowny wzrost temperatury powietrza - nawet o kilkanaście stopni Celsjusza! Błękitne niebo wygląda niczym niebiańskie sklepienie pokryte złotym piaskiem, a widoczność  spada nawet do 1000 m!

 

 

Nadejście Kalimy trudno przewidzieć. Na szczęście pojawia się na Wyspach Kanaryjskich sporadycznie, ale o bardzo różnym natężeniu.  Np. w 2020 roku z powodu Kalimy Wyspy Kanaryjskie zostały wręcz sparaliżowane.

Drobiny piasku wdzierały się w każdy zakamarek mieszkań. Były tak dokuczliwe, że został nawet wstrzymany ruch lotniczy oraz ogłoszono stan alarmowy.

 

Na zdjęciach przedstawiamy tegoroczną Kalimę (styczeń 2022 roku) na wyspie La Graciosa.

To Kalima niskiego stopnia o bardzo łagodnym przebiegu. Niebo o poranku było lekko zakryte unoszącym się piaskiem, natomiast w okolicy południa  słońce już całkowicie przebiło się przez wirujące drobinki, a niebo stało się błękitne i piękne jak zawsze!

 


W trakcie nawet łagodnej Kalimy widoczność jest ograniczona praktycznie na całej wyspie, na której występuje to zjawisko.Poniżej zdjęcie satelitarne, które idealnie obrazuje Kalimę. Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria oraz Teneryfa to wyspy, które Kalima dotyka najczęściej i najmocniej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - ze względu  na ich położenie geograficzne

 


Na Wyspach Kanaryjskich są miejsca, w których piasek z Sahary zagościł na stałe, tworząc naturalne, ogromne pustynne formacje. Jeśli czasem chcesz poczuć się jak na pustyni,  a jednak blisko cywilizacji, koniecznie odwiedź Wyspy Kanaryjskie! 😉

 

*Wszelkie zdjęcia oraz materiały promocyjne zostały wykonane na Wyspie Lanzarote przez www.pryordistribution.eu

Dziękujemy za możliwość skorzystania z materiałów promocyjnych !  

 

Jaki aloes dla dzieci na skórę? Które produkty aloesowe są najlepsze dla dzieci?  Od jakiego wieku stosować produkty aloesowe dla dzieci?
07 lutego 2022

Kalima na Wyspach Kanaryjskich

Co to jest Kalima i kiedy się pojawia?

Jaka jest pogoda podczas Kalimy na Wyspach Kanaryjskich?

 

Dowiedz się więcej ...

29 marca 2024
Ekstremalnie zaawansowana linia rozświetlająco - rewitalizująca. Silnie regenerująca pielęgnacja od Aloe Plus Lanzarote. Bomba witaminowa dla skóry zszarzałej i zmęczonej, borykającej się z przebarwieniami.
19 stycznia 2024
Aloesowe kremy do rąk z Wysp Kanaryjskich idealne na zimę! Przetestuj najlepsze produkty z Wysp Kanaryjskich do pielęgnacji dłoni zimą.
08 stycznia 2024
Pielęgnacja twarzy od Tabaibaloe. Kremy regenerujące, odżywcze oraz zabezpieczające skórę na zimę. Kremy aloesowe z Wysp Kanaryjskich - dowiedz się więcej o produktach marki Tabaibaloe.

ul. Mroza 8

10-900 Olsztyn
___
e-mail: sklep@ekoaloe.pl 

Materiały promocyjne oraz zdjęcia:

www.pryordistribution.eu 
 

Polityka Prywatności

Dostawa

Płatność

Regulamin