Aloe Plus Canarias ( 9 )

aaaa

Gel Puro Aloe Plus Lanzarote dostępny online w sklepie ekoaloe.pl ! Szybka realizacja wysyłki !

Rybołówstwo od zawsze odgrywało znaczącą rolę w życiu mieszkańców wyspy. To właśnie ono zapoczątkowało rozwój innych dziedzin gospodarki, takich jak produkcja soli. Początkowo Kanaryjczycy pozyskiwali sól w celu zaopatrywania statków, które wypływały na połowy w pobliże Afryki.

 

Do pozyskiwania soli wykorzystywano naturalne jeziora, tworzące się przy linii brzegowej i przekształcano je w saliny. Tak też się stało z najważniejszym ze wszystkich, słonym jeziorem Janubio.

Do dzisiaj możemy tam zobaczyć wiatraki, które wpompowują wodę morską do kwadratowych zbiorników przypominających wielką szachownicę. W tym miejscu produkuje się większość soli, której potrzebują miejscowi producenci kosmetyków oraz lokalne zakłady przetwórstwa spożywczego i rybnego.

 

 

 

Proces wydobycia soli
Podczas procesu parowania woda bezustannie zmienia swój kolor. I tak, początkowo intensywnie niebieska, zmienia się z czasem w śnieżnobiałą hałdę soli, która w niezwykle spektakularny sposób kontrastuje z pobliskimi terenami pokrytymi lawą.

Dzięki niepowtarzalnej sile słońca, a przede wszystkim niebywale ciężkiej ręcznej pracy roczne wydobycie soli szacuje się na ok. 2 000 ton rocznie


Ciekawostka

Saliny Janubio są największymi salinami na Wyspach Kanaryjskich, ponadto należą do największych EKOLOGICZNYCH salin w całej Unii Europejskiej! 

 

Zastosowanie soli oceanicznej w kosmetykach
Sól oceaniczna to istny dar natury, który ma wszechstronne zastosowanie w kosmetologii ponieważ już dawno udowodniono jej zbawienne działanie dla naszej skóry. Sam surowiec posiada silne właściwości oczyszczające oraz detoksykujące, przez co znacząco wpływa na kondycję oraz wygląd skóry. Produkty z zawartością soli oceanicznej idealnie sprawdzają się nie tylko w przypadku skóry mieszanej, ale także tłustej, gdyż sól wpływa łagodząco na proces wydzielania sebum oraz poprawia gładkość i jędrność skóry.

 

Kiedy stosować kosmetyki z solą oceaniczną?

 

  1. Jeśli borykamy się z cellulitem i rozstępami, koniecznie sięgnijmy po produkty do masażu, które zawierają sól oceaniczną.
  2. W przypadku zmian skórnych np. łuszczycy.
  3. Gdy posiadamy przebarwienia na skórze.
  4. Podczas kąpieli ponieważ sól posiada silne właściwości relaksujące, regenerujące oraz oczyszczające skórę z toksyn.
  5. Do regeneracji opuchniętych i zmęczonych stóp. Uwaga! Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli oceanicznej to świetny sposób na walkę z przeziębieniem!

 

Kosmetyki z Wysp Kanaryjskich Sól


Naturalne mydełko z solą oceaniczną oraz algami

 

Tworzone ręcznie, na zimno mydło z Algami Morskimi oraz Solą Oceaniczną ma silne właściwości oczyszczające. Stymuluje skórę oraz pobudza krążenie i pomaga eliminować toksyny. 

To naturalne mydło o wyjątkowo świeżym zapachu, ale co ważniejsze - złuszcza martwy naskórek i stymuluje komórki do regeneracji. Do tego usuwa toksyny oraz nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry. Z czystym sumieniem możemy zapewnić, że po jego użyciu skóra staje się jedwabista i odprężona.

 

Aloe Plus Lanzarote
ZAMÓW ONLINE

Mydełko z Solą Oceaniczną oraz Algami Aloe Plus Lanzarote 100 g

 

Aloesowe Masło do Ciała z Solą Oceaniczną Aloe Plus Lanzarote

Masło do ciała Aloe Plus Lanzarote


  

Olejek z Dzikiej Róży  z Wysp Kanaryjskich. Rose Masqueta Aloe Plus Lanzarote
12 marca 2021

Sól Oceaniczna z Wysp Kanaryjskich 
Saliny Janubio Lanzarote

Sól Oceaniczna wykorzystywana jest do produkcji produktów kosmetycznych oraz spożywczych.

W jaki sposób pozyskuje się sól oceaniczną?
Odkryj Saliny Janbio Lanzarote

 Dowiedz się więcej ...

29 kwietnia 2023
 Jedyne muzeum ekologicznego aloesu w Europie na Lanzarote! Odwiedź muzeum aloesu w Punta Mujeres Lanzarote i dowiedz się wszystko o ekologicznym aloesie!
29 marca 2023
Jak zadbać o skórę wiosną? Jakie produkty wybrać od Aloe Plus Lanzarote? Kosmetyki z Wysp Kanaryjskich od Aloe Plus Lanzarote Wiosna 2023
09 marca 2023
Najczęściej zamawiany olejek przez naszych klientów?! Olejek arganowy od Aloe Plus Lanzarote uznany jako BEST SELLER MARZEC 2023!

ul. Mroza 8
10-900 Olsztyn
___
e-mail: sklep@ekoaloe.pl 
Materiały promocyjne oraz zdjęcia:

www.pryordistribution.eu 
 

Polityka Prywatności

Dostawa

Płatność

Regulamin