Aloe Canarias ( 9 )

aaaa

Gel Puro Aloe Plus Lanzarote dostępny online w sklepie ekoaloe.pl ! Szybka realizacja wysyłki !

Rybołówstwo od zawsze odgrywało znaczącą rolę w życiu mieszkańców wyspy. To właśnie ono zapoczątkowało rozwój innych dziedzin gospodarki, takich jak produkcja soli. Początkowo Kanaryjczycy pozyskiwali sól w celu zaopatrywania statków, które wypływały na połowy w pobliże Afryki.

 

Do pozyskiwania soli wykorzystywano naturalne jeziora, tworzące się przy linii brzegowej i przekształcano je w saliny. Tak też się stało z najważniejszym ze wszystkich, słonym jeziorem Janubio.

Do dzisiaj możemy tam zobaczyć wiatraki, które wpompowują wodę morską do kwadratowych zbiorników przypominających wielką szachownicę. W tym miejscu produkuje się większość soli, której potrzebują miejscowi producenci kosmetyków oraz lokalne zakłady przetwórstwa spożywczego i rybnego.

 

 

 

Proces wydobycia soli
Podczas procesu parowania woda bezustannie zmienia swój kolor. I tak, początkowo intensywnie niebieska, zmienia się z czasem w śnieżnobiałą hałdę soli, która w niezwykle spektakularny sposób kontrastuje z pobliskimi terenami pokrytymi lawą.

Dzięki niepowtarzalnej sile słońca, a przede wszystkim niebywale ciężkiej ręcznej pracy roczne wydobycie soli szacuje się na ok. 2 000 ton rocznie


Ciekawostka

Saliny Janubio są największymi salinami na Wyspach Kanaryjskich, ponadto należą do największych EKOLOGICZNYCH salin w całej Unii Europejskiej! 

 

Zastosowanie soli oceanicznej w kosmetykach
Sól oceaniczna to istny dar natury, który ma wszechstronne zastosowanie w kosmetologii ponieważ już dawno udowodniono jej zbawienne działanie dla naszej skóry. Sam surowiec posiada silne właściwości oczyszczające oraz detoksykujące, przez co znacząco wpływa na kondycję oraz wygląd skóry. Produkty z zawartością soli oceanicznej idealnie sprawdzają się nie tylko w przypadku skóry mieszanej, ale także tłustej, gdyż sól wpływa łagodząco na proces wydzielania sebum oraz poprawia gładkość i jędrność skóry.

 

Kiedy stosować kosmetyki z solą oceaniczną?

 

  1. Jeśli borykamy się z cellulitem i rozstępami, koniecznie sięgnijmy po produkty do masażu, które zawierają sól oceaniczną.
  2. W przypadku zmian skórnych np. łuszczycy.
  3. Gdy posiadamy przebarwienia na skórze.
  4. Podczas kąpieli ponieważ sól posiada silne właściwości relaksujące, regenerujące oraz oczyszczające skórę z toksyn.
  5. Do regeneracji opuchniętych i zmęczonych stóp. Uwaga! Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli oceanicznej to świetny sposób na walkę z przeziębieniem!

 

Kosmetyki z Wysp Kanaryjskich Sól


Naturalne mydełko z solą oceaniczną oraz algami

 

Tworzone ręcznie, na zimno mydło z Algami Morskimi oraz Solą Oceaniczną ma silne właściwości oczyszczające. Stymuluje skórę oraz pobudza krążenie i pomaga eliminować toksyny. 

To naturalne mydło o wyjątkowo świeżym zapachu, ale co ważniejsze - złuszcza martwy naskórek i stymuluje komórki do regeneracji. Do tego usuwa toksyny oraz nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry. Z czystym sumieniem możemy zapewnić, że po jego użyciu skóra staje się jedwabista i odprężona.

 

Aloe Plus Lanzarote
ZAMÓW ONLINE

Mydełko z Solą Oceaniczną oraz Algami Aloe Plus Lanzarote 100 g

 

Aloesowe Masło do Ciała z Solą Oceaniczną Aloe Plus Lanzarote

Masło do ciała Aloe Plus Lanzarote


  

Olejek z Dzikiej Róży  z Wysp Kanaryjskich. Rose Masqueta Aloe Plus Lanzarote
12 marca 2021

Sól Oceaniczna z Wysp Kanaryjskich 
Saliny Janubio Lanzarote

Sól Oceaniczna wykorzystywana jest do produkcji produktów kosmetycznych oraz spożywczych.

W jaki sposób pozyskuje się sól oceaniczną?
Odkryj Saliny Janbio Lanzarote

 Dowiedz się więcej ...

15 listopada 2023
Naturalne deo aloesowe z Wysp Kanaryjskich. Aloe Invisible Tabaibaloe operte na bazie najwyższej jakości aloesu z Wysp Kanaryjskich zamów online! www.ekoaloe.pl
03 listopada 2023
Naturalne mydełko aloesowe z Wysp Kanaryjskich Tabaibaloe 125g  Zamów online www.ekoaloe.pl
22 października 2023
Czym różni się krem Tabaibaloe Cream Face and Body od Tabaibaloe Aloe Premium Cream Face and body? Który produkt wybrać i jak stosować? Dowiedz się jak wszystko o produktach Tabaibaloe

ul. Mroza 8

10-900 Olsztyn
___
e-mail: sklep@ekoaloe.pl 

Materiały promocyjne oraz zdjęcia:

www.pryordistribution.eu 
 

Polityka Prywatności

Dostawa

Płatność

Regulamin