Aloe Canarias ( 9 )

aaaa

Gel Puro Aloe Plus Lanzarote dostępny online w sklepie ekoaloe.pl ! Szybka realizacja wysyłki !

W  XVIII wieku gorąca lawa pokryła najbardziej żyzne tereny wyspy doprowadzając do ruiny jej mieszkańców. Wybuch wulkanu Timanfaya okazał się totalną katastrofą dla wyspiarskiego rolnictwa. Zmusiło to Kanaryjczyków do opracowania nowego, innowacyjnego systemu uprawy, który wykorzystywał zastygłą lawę.
 

Na LA GERII powstało mnóstwo "zagłębin" pozostawionych przez płynącą rozgrzaną lawę. Pomysłowi mieszkańcy dołożyli do nich doły wykopane na głębokość kilku metrów. Zarówno w naturalnych "zagłębinach" jak i w specjalnie przygotowanych dołach zaczęli sadzić winorośle, figowce oraz inne drzewa owocowe. 

W ten sposób rośliny miały dostęp do pierwotnej warstwy gleby, a do ich ochrony przed intensywnym wiatrem zaczęto używać niskich, półokrągłych murków zwanych ZOCOS

Opracowana metoda okazała się na tyle trafna i skuteczna, że rolnicy zaczęli w ten sposób uprawiać także arbuzy, melony, pomidory, ziemniaki, cebulę, czosnek i kukurydzę bez potrzeby dodatkowego nawadniania ponieważ w nocy pył wulkaniczny pozwalał na przenikanie wilgoci do gleby, a w dzień zapobiegał jej wyparowywaniu.

 

 

Dzisiaj La Geria to wielkie areały winnic, w których powstaje słynne orzeźwiające wino.  Obecnie rozwój tej gałęzi rolnictwa jest świadectwem wielkiego zwycięstwa rolników nad niesprzyjającymi warunkami otoczenia.
 

Droga przez dolinę La Geria, pełna winnic winiarskich, w których można skosztować i oczywiście kupić lokalne wino oraz zapoznać się z procesem jego produkcji jest jedną z najbardziej uczęszczanych tras turystycznych!

www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1190072-d4339701-Reviews-Bodega_La_Geria-La_Geria_Lanzarote_Canary_Islands.html
WINOTERAPIA ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE:

Dobroczynne działanie winogron - w tym miąższ, pestki, a nawet szypułki - od wielu lat jest wykorzystywane w różnej formie także w kosmetyce. 

Na finalną jakość produktów spożywczych i kosmetycznych wpływa pochodzenie oraz czas uprawy surowca. Zależność jest prosta: bardziej dojrzałe winogrono staje się skuteczniejszym surowcem o działaniu przeciwutleniającym, regenerującym oraz odżywczym. Dzięki temu potrafi wpłynąć stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny, a o ich wpływie na nasz organizm chyba nie trzeba mówić.

 

Aloe Plus Lanzarote to producent, który komponuje linię kosmetyków w oparciu o lokalne surowce z Wysp Kanaryjskich, a Linia Vinotherapy  - Aloe Plus Lanzarote Winoterapia  to dopracowana pod każdym względem seria kosmetyków oparta na bazie lokalnych winogron, które dojrzewają w LA GERIA.

Magiczne działanie winoterapii zostało opracowane oraz opatentowane w ośmiu wyjątkowych produktach.


Magiczne działanie vinoterapii zostało pracowane oraz opatentowane w 8 wyjątkowych produktach:
Aloe Plus Lanzarote Winoterapia
 dostępne w naszym sklepie online. 

Zamów online!

 

Naturalny dezodorant z Wysp Kanaryskich
28 czerwca 2021

VINOTHERAPY
ALOE PLUS LANZAROTE

La Geria - jeden z najbardziej niezwykłych krajobrazów na Lanzarote.

Tutaj każdy z winnych krzewów uprawia się w osobnym zagłębieniu, a zielone liście winorośli fantastycznie kontrastują z czarnym popiołem wulkanicznym.

___
Krótka lekcja historii o winoterapii Lanzarote.Dowiedz się więcej ...

29 marca 2024
Ekstremalnie zaawansowana linia rozświetlająco - rewitalizująca. Silnie regenerująca pielęgnacja od Aloe Plus Lanzarote. Bomba witaminowa dla skóry zszarzałej i zmęczonej, borykającej się z przebarwieniami.
19 stycznia 2024
Aloesowe kremy do rąk z Wysp Kanaryjskich idealne na zimę! Przetestuj najlepsze produkty z Wysp Kanaryjskich do pielęgnacji dłoni zimą.
08 stycznia 2024
Pielęgnacja twarzy od Tabaibaloe. Kremy regenerujące, odżywcze oraz zabezpieczające skórę na zimę. Kremy aloesowe z Wysp Kanaryjskich - dowiedz się więcej o produktach marki Tabaibaloe.

ul. Mroza 8

10-900 Olsztyn
___
e-mail: sklep@ekoaloe.pl 

Materiały promocyjne oraz zdjęcia:

www.pryordistribution.eu 
 

Polityka Prywatności

Dostawa

Płatność

Regulamin